LD03YD225KAB2A\500 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LD03YD225KAB2A\500 |
Description | CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LD03YD225KAB2A\500 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.037" (0.94mm) |