LD105C104JAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Ceramic 1210 Series
LD105C104JAB2A
DigiKey Part Number
LD105C104JAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD105C104JAB2A
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD105C104JAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)