LMLP0202M150CTAR
DigiKey Part Number
478-LMLP0202M150CTARTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMLP0202M150CTAR
Description
FIXED IND 15UH 370MA 1.02 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Inductor 370 mA 1.02Ohm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
470mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
1.02Ohm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)