SMAJ26CA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SMAJ26CA |
Description | TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMAJ |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 42.1V Clamp 9.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMAJ (DO-214AC) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.5A |
Mfr | Power - Peak Pulse 400W |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Power Line Protection No |
Part Status Active | Applications General Purpose |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V | Package / Case DO-214AC, SMA |
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V |