SR151C103KARTR2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SR151C103KARTR2 |
Description | CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.210" (5.33mm) |
Tolerance ±10% | Lead Spacing 0.100" (2.54mm) |