TAJA336K006RNJ
DigiKey Part Number
478-1666-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-1666-1-ND - Cut Tape (CT)
478-1666-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJA336K006RNJ
Description
CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1206
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1206 (3216 Metric) 2.2Ohm
EDA/CAD Models
TAJA336K006RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
6.3 V