TPSB107K006A0250
DigiKey Part Number
478-TPSB107K006A0250TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TPSB107K006A0250CT-ND - Cut Tape (CT)
478-TPSB107K006A0250DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSB107K006A0250
Description
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric), 1210 250mOhm
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
250mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Part Status
Active
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
6.3 V