TCG104XGLPAPNN-AN30
DigiKey Part Number
73-13883-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCG104XGLPAPNN-AN30
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 10.4"
Customer Reference
Detailed Description
Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 10.4" (264.16mm) 1024 x 768 (XGA)
Category
Viewing Area
210.43mm W x 157.82mm H
Manufacturer
Kyocera International, Inc.
Backlight
LED - White
Packaging
Box
Dot Pixels
1024 x 768 (XGA)
Part Status
Last Time Buy
Interface
LVDS
Display Type
TFT - Color
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Display Mode
Transmissive
Dot Pitch
0.07mm W x 0.21mm H
Diagonal Screen Size
10.4" (264.16mm)