28B0375-100
DigiKey Part Number
240-2067-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0375-100
Description
FERRITE CORE 154OHM SOLID 5.08MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 154Ohm @ 100MHz ID 0.200" Dia (5.08mm) OD 0.375" Dia (9.53mm) Length 0.570" (14.48mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28B0375-100 Models
Category
Impedance @ Frequency
154Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.200" Dia (5.08mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.375" Dia (9.53mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
0.570" (14.48mm)