HFB095051-200 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Fair-Rite Products Corp.
In Stock: 32,917
Datasheet
Solid Free Hanging Ferrite Core 120Ohm @ 300MHz ID 0.200" Dia (5.08mm) OD 0.375" Dia (9.52mm) Length 0.748" (19.00mm)
HFB095051-200
DigiKey Part Number
240-2140-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HFB095051-200
Description
FERRITE CORE 120OHM SOLID 5.08MM
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
HFB095051-200 Models
Category
Impedance @ Frequency
120Ohm @ 300MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
HF
Series
Inner Dimension
0.200" Dia (5.08mm)
Packaging
Bulk
Outer Dimension
0.375" Dia (9.52mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
0.748" (19.00mm)