CZ400-100 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Laird Technologies EMI
In Stock: 2
Datasheet
RF EMI Absorbing Sheet CoolZorb Silicone Elastomer 12.000" (304.80mm) X 12.000" (304.80mm) X 0.100" (2.54mm)
Laird’s Precision Metals Production and Design Capabilities Overview
CZ400-100
DigiKey Part Number
903-1586-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CZ400-100
Description
RF EMI ABSORBING SHEET 12" X 12"
Customer Reference
Detailed Description
Category
Shape
Square
Manufacturer
Laird Technologies EMI
Length
12.000" (304.80mm)
Series
Width
12.000" (304.80mm)
Packaging
Box
Thickness - Overall
0.100" (2.54mm)
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 175°C