21-CBSA-0.75X3.5X0.225
DigiKey Part Number
21-CBSA-0.75X3.5X0.225-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
21-CBSA-0.75X3.5X0.225
Description
RF SHIELD 0.75" X 3.5" SMD T/H
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 0.750" (19.05mm) X 3.500" (88.90mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole
Category
Height - Overall
0.225" (5.72mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
3.500" (88.90mm)
Series
Width - Overall
0.750" (19.05mm)