23-CBSA-1.25X2.0X0.25
DigiKey Part Number
23-CBSA-1.25X2.0X0.25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23-CBSA-1.25X2.0X0.25
Description
RF SHIELD 1.25" X 2" SMD T/H
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 1.250" (31.75mm) X 2.000" (50.80mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole
Category
Height - Overall
0.250" (6.35mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
2.000" (50.80mm)
Series
Width - Overall
1.250" (31.75mm)