23-CBSA-2.25X2.75X0.25
DigiKey Part Number
23-CBSA-2.25X2.75X0.25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
23-CBSA-2.25X2.75X0.25
Description
RF SHIELD 2.25" X 2.75" SMD T/H
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 2.250" (57.15mm) X 2.750" (69.85mm) Non-Vented Surface Mount, Through Hole
Category
Height - Overall
0.250" (6.35mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
2.750" (69.85mm)
Series
Width - Overall
2.250" (57.15mm)