50-CBSA-1.75X2.0X0.5
DigiKey Part Number
50-CBSA-1.75X2.0X0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
50-CBSA-1.75X2.0X0.5
Description
RF SHIELD 1.75" X 2" SMD
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 2-Piece 1.750" (44.45mm) X 2.000" (50.80mm) Non-Vented Surface Mount
Category
Height - Overall
0.500" (12.70mm)
Manufacturer
Leader Tech Inc.
Length - Overall
2.000" (50.80mm)
Series
Width - Overall
1.750" (44.45mm)