04643.15DR
DigiKey Part Number
F3664TR-ND - Tape & Reel (TR)
F3664CT-ND - Cut Tape (CT)
F3664DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04643.15DR
Description
FUSE BOARD MNT 3.15A 250VAC 2SMD
Detailed Description
3.15 A 250 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
04643.15DR Models
Category
Response Time
Fast Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage
100A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Melting I²t
8.05
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Fuse Type
Size / Dimension
0.476" L x 0.177" W x 0.177" H (12.10mm x 4.50mm x 4.50mm)
Current Rating (Amps)
DC Cold Resistance
0.0206 Ohms
Voltage Rating - AC
250 V