AQ27COM-02JTG | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AQ27COM-02JTG |
Description | TVS DIODE 27VWM 50VC SC703 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 50V (Typ) Clamp 4A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SC-70-3 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 200W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications CAN |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 12pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TA) |
Bidirectional Channels 2 | Grade Automotive |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 27V (Max) | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Breakdown (Min) 28V | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 50V (Typ) | Package / Case SC-70, SOT-323 |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4A (8/20µs) | Supplier Device Package |