AQHV15-01LTG-C
DigiKey Part Number
AQHV15-01LTG-CTR-ND - Tape & Reel (TR)
AQHV15-01LTG-CCT-ND - Cut Tape (CT)
AQHV15-01LTG-CDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AQHV15-01LTG-C
Description
TVS DIODE 15VWM 37VC SOD523
Detailed Description
37V Clamp 7A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523
Category
Power - Peak Pulse
300W
Series
Applications
CAN
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TA)
AEC-Q101
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V (Max)
Package / Case
SC-79, SOD-523
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
37V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7A (8/20µs)