SLD10U-022-B is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
In Stock: 3,298
Datasheet
17V Clamp 300A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
SLD10U-022-B
DigiKey Part Number
SLD10U-022-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLD10U-022-B
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC P600
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SLD10U-022-B Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
300A
Mfr
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V