SMDJ54CA-T7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Littelfuse Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Microchip Technology
Similar
Bourns Inc.
Bourns Inc.
In Stock: 714
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 28
87.1V Clamp 34.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
SMDJ54CA-T7
DigiKey Part Number
SMDJ54CA-T7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ54CA-T7
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SMDJ54CA-T7 Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
34.4A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V