V16AUMLA2220NS
DigiKey Part Number
F12126TR-ND - Tape & Reel (TR)
F12126CT-ND - Cut Tape (CT)
F12126DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V16AUMLA2220NS
Description
VARISTOR 24V 10A 2220
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 V 10 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2220 (5750 Metric)
Category
Current - Surge
10 A
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Energy
50J
Series
Number of Circuits
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Maximum DC Volts
16 V
Qualification
AEC-Q200
Varistor Voltage (Min)
21.6 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Typ)
24 V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Varistor Voltage (Max)
26.4 V