V16AUMLA2220NS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V16AUMLA2220NS |
Description | VARISTOR 24V 10A 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24 V 10 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Surge 10 A |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Energy 50J |
Series | Number of Circuits 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Maximum DC Volts 16 V | Qualification AEC-Q200 |
Varistor Voltage (Min) 21.6 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Typ) 24 V | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Varistor Voltage (Max) 26.4 V |