V24AUMLA2220H | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | V24AUMLA2220H |
Description | VARISTOR 35.5V 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 35.5 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Varistor Voltage (Max) 39 V |
Manufacturer Littelfuse Inc. | Energy 5J |
Series | Number of Circuits 1 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Maximum AC Volts 19 V | Qualification AEC-Q200 |
Maximum DC Volts 24 V | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Varistor Voltage (Min) 32 V | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Varistor Voltage (Typ) 35.5 V |