V24AUMLA2220H
DigiKey Part Number
F10948TR-ND - Tape & Reel (TR)
F10948CT-ND - Cut Tape (CT)
F10948DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
V24AUMLA2220H
Description
VARISTOR 35.5V 2220
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
35.5 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 2220 (5750 Metric)
Category
Varistor Voltage (Max)
39 V
Manufacturer
Littelfuse Inc.
Energy
5J
Series
Number of Circuits
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Maximum AC Volts
19 V
Qualification
AEC-Q200
Maximum DC Volts
24 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Min)
32 V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
35.5 V