CXM-14-35-80-36-AC12-F3-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Sensus™ White, Warm Square
CXM-14-35-80-36-AC12-F3-3
DigiKey Part Number
CXM-14-35-80-36-AC12-F3-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-14-35-80-36-AC12-F3-3
Description
LED COB SENSUS WARM WHT SQ 3500K
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
130 lm/W
Current - Max
1A
Part Status
Not For New Designs
CRI (Color Rendering Index)
80
Size / Dimension
19.00mm L x 19.00mm W
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
13.50mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
2185lm (Typ)
Current - Test
480mA