CXM-22-30-80-36-AC00-F2-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Luminus Devices Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Luminus Devices Inc.
In Stock: 1,050
Datasheet
In Stock: 219
In Stock: 969
LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CXM-22 White, Warm Square
CXM-22-30-80-36-AC00-F2-3
DigiKey Part Number
1214-1260-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-30-80-36-AC00-F2-3
Description
LED COB CXM-22 WM WHT SQ 3000K
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature - Test
85°C
Manufacturer
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Series
Lumens/Watt @ Current - Test
117 lm/W
Current - Max
2.56A
Part Status
Not For New Designs
Color
White, Warm
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Height
1.37mm
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Luminous Flux @ Current/Temperature
5400lm (Typ)
Current - Test
1.28A