CXM-22-HS-11-54-AC30-P1-7
DigiKey Part Number
1214-CXM-22-HS-11-54-AC30-P1-7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CXM-22-HS-11-54-AC30-P1-7
Description
LED COB SENSUS HORT WHT SQUARE
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) Sensus™ Horticulture White Square
Category
Temperature - Test
85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
51.5V
Series
Current - Max
2.2A
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
Height
1.37mm
Color
White
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Current - Test
1.1A