ZA120LAFP1
DigiKey Part Number
458-1182-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZA120LAFP1
Description
BUZZER PIEZO 30.74MM PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Piezo 40mA 3.3kHz 85dB @ 48V, 61cm Panel Mount Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZA120LAFP1 Models
Category
Duration
10 PPS
Manufacturer
Mallory Sonalert Products Inc.
Sound Pressure Level (SPL)
85dB @ 48V, 61cm
Series
Current - Supply
40mA
Packaging
Bulk
Port Location
Top
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 65°C
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Approval Agency
cUL, UL
Input Type
AC, DC
Ingress Protection
NEMA 3R, 4X, 12
Voltage Range
48 ~ 120V
Mounting Type
Panel Mount
Frequency
3.3kHz
Termination
Terminal Block
Technology
Piezo
Size / Dimension
1.210" Dia (30.74mm)
Operating Mode
Pulse, Fast
Height - Seated (Max)
2.234" (56.75mm)