CM23-1.9-08AC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TEC (Thermoelectric Cooler) 3.4W @ 27°C 1.9 A 85°C
CM23-1.9-08AC
DigiKey Part Number
1681-1003-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM23-1.9-08AC
Detailed Description
EDA/CAD Models
CM23-1.9-08AC Models
Height
1.65mm
Current - Max
1.9 A
Voltage - Max
2.8 V
Resistance
1.23 Ohms
Operating Temperature
85°C
Size / Dimension
Rectangular - 8.18mm L x 6.02mm W
Qmax @ Th
3.4W @ 27°C
Base Product Number
Delta Tmax @ Th
71°C @ 27°C