DSA6001JA3B-025.0000TVAO | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 150-DSA6001JA3B-025.0000TVAOTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DSA6001JA3B-025.0000TVAO |
Description | MEMS OSC, AUTO, LVCMOS, 25MHZ, 2 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.71V ~ 3.63V Enable/Disable 4-VLGA |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±20ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Series | Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ) |
Packaging Tape & Reel (TR) | Ratings AEC-Q100 |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-VLGA |
Type | Supplier Device Package 4-VLGA (2.5x2) |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm) |
Output CMOS | Current - Supply (Disable) (Max) 1.5µA (Typ) |
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V |