DSC1121BM1-025.0000
DigiKey Part Number
150-DSC1121BM1-025.0000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1121BM1-025.0000
Description
MEMS CMOS OSC
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.25V ~ 3.6V 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-VDFN
Type
Supplier Device Package
6-CDFN (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)