JANS1N5417 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Diode 200 V 3A Through Hole B, Axial
JANS1N5417
DigiKey Part Number
JANS1N5417-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JANS1N5417
Description
DIODE STANDARD 200V 3A B AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Packaging
Bulk
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Package / Case
Current - Average Rectified (Io)
3A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.5 V @ 9 A
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 175°C