SST26VF064BT-104I/MN
DigiKey Part Number
SST26VF064BT-104I/MNTR-ND - Tape & Reel (TR)
SST26VF064BT-104I/MNCT-ND - Cut Tape (CT)
SST26VF064BT-104I/MNDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SST26VF064BT-104I/MN
Description
IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8WDFN
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FLASH Memory IC 64Mbit SPI - Quad I/O 104 MHz 8-WDFN (6x8)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SST26VF064BT-104I/MN Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Memory Organization
8M x 8
Clock Frequency
104 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)