0430300001-12-R0
DigiKey Part Number
0430300001-12-R0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300001-12-R0
Description
12" PRE-CRIMP A2040R RED
Customer Reference
Detailed Description
Red 20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
20 AWG
Color
Red
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
12.0" (304.8mm)
Additional Resources
In-Stock: 360
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
12" PRE-CRIMP A2040A ORANGE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040B BLACK
In-Stock: 14
12" PRE-CRIMP A2040G GREEN
In-Stock: 300
12" PRE-CRIMP A2040L BLUE
In-Stock: 0
12" PRE-CRIMP A2040N BROWN
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2040R RED
3" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 409
4" PRE-CRIMP A2040R RED
In-Stock: 10
5" PRE-CRIMP A2040R RED
6" PRE-CRIMP A2040R RED