BLM21AG102BH1D
DigiKey Part Number
490-BLM21AG102BH1DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLM21AG102BH1DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLM21AG102BH1DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21AG102BH1D
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 600mA 270mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM21AG102BH1D Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
270mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
600mA