BLM21AG102SN1D
DigiKey Part Number
490-1041-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-1041-1-ND - Cut Tape (CT)
490-1041-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM21AG102SN1D
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 600mA 280mOhm
EDA/CAD Models
BLM21AG102SN1D Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
280mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.041" (1.05mm)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
600mA