GCJ32ER71H475KA12K
DigiKey Part Number
490-GCJ32ER71H475KA12KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ32ER71H475KA12KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ32ER71H475KA12KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ32ER71H475KA12K
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
GCJ32ER71H475KA12K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)