GQM22M5C2H270JB01L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GQM22M5C2H270JB01L |
Description | CAP CER 27PF 500V C0G/NP0 1111 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GQM22M5C2H270JB01L Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features High Q, Low Loss |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1111 (2828 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.053" (1.35mm) |