LQW43FT220M0HL
DigiKey Part Number
490-LQW43FT220M0HLTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-LQW43FT220M0HLCT-ND - Cut Tape (CT)
490-LQW43FT220M0HLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW43FT220M0HL
Description
FIXED IND 22UH 500MA 180 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 180mOhm Max 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
LQW43FT220M0HL Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
180mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
30MHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1812
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current - Saturation (Isat)
700mA
Height - Seated (Max)
0.146" (3.70mm)