CS06528-114.285M
DigiKey Part Number
644-CS06528-114.285MTR-ND - Tape & Reel (TR)
644-CS06528-114.285MCT-ND - Cut Tape (CT)
644-CS06528-114.285MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS06528-114.285M
Description
CRYSTAL 114.2850MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
114.285 MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
3rd Overtone
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
114.285 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)