NSC5136A-32K768 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NSC5136A-32K768 |
Description | XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 36 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | NSC5136A-32K768 Models |
Category | Voltage - Supply 1.8V |
Mfr | Frequency Stability ±30ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 260µA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |