NSC5153A-32.768K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | NSC5153A-32.768K |
Description | OSC XO 32.768KHZ CMOS 1.8V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.8V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 32µA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |