LPH1-04C24-4070-00
DigiKey Part Number
LPH1-04C24-4070-00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LPH1-04C24-4070-00
Description
LED MOD XHP70.2 WH LNR STR 4000K
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules LED Module XHP70.2 White, Neutral Linear Light Strip
Category
Current - Test
1.05A
Manufacturer
New Energy
Temperature - Test
85°C
Series
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
44.8V
Packaging
Tray
Lumens/Watt @ Current - Test
156 lm/W
Part Status
Active
Current - Max
2.4A
Type
LED Module
CRI (Color Rendering Index)
70
Color
White, Neutral
Size / Dimension
170.18mm L x 32.99mm W