NHD-3.5-320240MB-ASXN-T
DigiKey Part Number
NHD-3.5-320240MB-ASXN-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NHD-3.5-320240MB-ASXN-T
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB) 3.5" (88.90mm) 320 x 240
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Viewing Area
70.08mm W x 52.56mm H