74LVC1G32GV,125
DigiKey Part Number
1727-3101-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-3101-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-3101-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74LVC1G32GV,125
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SC74A
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel SC-74A
Category
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Series
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4ns @ 5V, 50pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Logic Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
SC-74A
Number of Inputs
2
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V