74LVC2G3157DP-Q10J
DigiKey Part Number
1727-8684-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-8684-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-8684-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74LVC2G3157DP-Q10J
Description
IC SWITCH SPDT X 2 23OHM 10TSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Circuit IC Switch 2:1 23Ohm 10-TSSOP
Category
Charge Injection
7.5pC
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
6pF
Series
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
500nA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Crosstalk
-54dB @ 10MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Switch Circuit
SPDT
Grade
Automotive
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
2:1
Qualification
AEC-Q100
Number of Circuits
2
Mounting Type
Surface Mount
On-State Resistance (Max)
23Ohm
Package / Case
10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply, Single (V+)
1.65V ~ 5.5V
Supplier Device Package
10-TSSOP
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
6.6ns, 4.5ns
Base Product Number
-3db Bandwidth
300MHz