BAS70-06W,115
DigiKey Part Number
1727-4811-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-4811-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-4811-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAS70-06W,115
Description
DIODE ARR SCHOTT 70V 70MA SOT323
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Anode 70 V 70mA (DC) Surface Mount SC-70, SOT-323
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BAS70-06W,115 Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 15 mA
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 70 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
1 Pair Common Anode
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Schottky
Package / Case
SC-70, SOT-323
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
70 V
Supplier Device Package
SOT-323
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
70mA (DC)