BUK9K30-80EX
DigiKey Part Number
1727-7407-2-ND - Tape & Reel (TR)
1727-7407-1-ND - Cut Tape (CT)
1727-7407-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BUK9K30-80EX
Description
MOSFET 2N-CH 80V 17A LFPAK56D
Detailed Description
Mosfet Array 80V 17A (Ta) 53W Surface Mount LFPAK56D
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
17.5nC @ 5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2297pF @ 25V
Power - Max
53W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Qualification
AEC-Q101
Drain to Source Voltage (Vdss)
80V