HPZR-C14X | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HPZR-C14X |
Description | DIODE ZENER 14V 962MW SOD123W |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 14 V 962 mW ±5% Surface Mount SOD-123W |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 24.38 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 2.5 µA @ 12 V |
Series | Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 100 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOD-123W |
Power - Max 962 mW |