LSF0102DC-Q100H
DigiKey Part Number
1727-LSF0102DC-Q100HTR-ND - Tape & Reel (TR)
1727-LSF0102DC-Q100HCT-ND - Cut Tape (CT)
1727-LSF0102DC-Q100HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LSF0102DC-Q100H
Description
IC XLTR VL BIDIR 8-VSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 2 Channel 100MHz 8-VSSOP
Category
Output Type
Open Drain, Push-Pull
Manufacturer
Nexperia USA Inc.
Data Rate
100MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Part Status
Active
Grade
Automotive
Translator Type
Voltage Level
Qualification
AEC-Q100
Channel Type
Bidirectional
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Package / Case
8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)
Channels per Circuit
2
Supplier Device Package
8-VSSOP
Voltage - VCCA
0 V ~ 5 V
Base Product Number
Voltage - VCCB
0 V ~ 5 V